Administrativní mapy Evropy

Z vašich dotazů a objednávek víme, jak jste nedočkaví a že se, stejně jako my, těšíte na nové vydání Školního atlasu světa! Můžeme vám prozradit, že už nebudete muset dlouho čekat. Nový Školní atlas světa – jeho 4. vydání – přijde na pulty v prosinci!

Abyste se těšili ještě více, prozradíme vám, že jsme považovali za nezbytné atlas nejen aktualizovat, ale také přizpůsobit současnému dění ve světě. Naleznete v něm několik nových map – např. světová ohniska napětí, míru svobody ve světě, míru zadlužení států či hospodářství světových makroregionů. Aktuální témata se odráží i na výběru tematických map světadílů – je zde znázorněn přístup k základnímu vzdělávání a gramotnost v Africe, produktivita zemědělství v Asii, současné migrační trendy v Evropě a další.

Atlas však nelze plnit do nekonečna, a proto se některé mapy z předchozích vydání do nového vydání nevešly. Ale nesmutněte! Postupně je pro vás nachystáme ke stažení a o nic zásadního tak nepřijdete.

Začínáme administrativními mapami Evropy. Připravili jsme pro vás administrativní mapy střední Evropy a Beneluxu, Britských ostrovů a FrancieItálie, Španělska a Portugalska přesně tak, jak jste na ně byli zvyklí v našich starších vydáních Školního atlasu světa.

Nově přidáváme i jejich nebarevnou verzi, neboť si uvědomujeme, že ne všichni máte přístup ke kvalitním barevným tiskárnám. A proto raději, než vytisknout mapy nečitelně, nechte je žáky a studenty vybarvit.

Doufáme, že s nimi budete spokojeni stejně tak, jako s naším 4. vydáním Školního atlasu světa – již nyní si ho můžete objednat v našem e-shopu!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.