Česko – Slovensko, 100 let republiky

Česko – Slovensko, 100 let republiky

Česko – Slovensko, 100 let republiky

O tom, že letošní výročí nelze ve škole jen tak pominout, jsme již psali, a současně jsme slíbili, že vám brzy představíme naši novinku, kterou jsme u této příležitosti vydali.

Dovolte, abychom vám představili naši novinku: skládanou mapu Česko – Slovensko, 100 let republiky ve měřítku 1 : 950 000. Dílo mapuje významné události uplynulých 100 let a zasazuje je do přehledné mapy Československa a dalších státních útvarů, které na jeho území existovaly a existují.  Pozornost v mapě je věnována také územním změnám, ke kterým zejména v počátcích existence samostatného státu docházelo. Troufáme si říci, že díky přehlednému zpracování a podrobnému vysvětlení v rámci jedné mapy, je dílo ojedinělým počinem.

Zvlášť zajímavým tématům, jako je prvorepublikové národnostní složení, vybudovaná linie opevnění v pohraničí, okupace v letech 1939–1945 nebo Slovenské národní povstání jsou věnovány samostatné mapky.

Mapa je doplněna bohatou textovou částí, která se detailně věnuje důležitým milníkům i postupnému vývoji a změnám naší 100 leté historie. Vše je bohatě ilustrováno dobovými fotografiemi a státními symboly. Pokud vás mapa zaujme, nezapomeňte, že v našem e-shopu ji můžete pořídit s 10% slevou.

Připravená mapa budiž příkladem toho, jak dobrým pomocníkem může mapa být, a to jak ve škole, tak ve vašich domácnostech.

A abychom vás přesvědčili, že mapa vám bude skutečně dobře sloužit, zde pár ukázek:

Komentářů: 2

  1. Silvia@skpr.sk

    Dobru den, mozem si tuto mapu kupit?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.