Politická mapa světa on-line

Politická mapa světa online

Svět – politická mapa online

Přáli jste si někdy prohlížet si naše mapy i online na internetu? S nově připravenou politickou mapou světa máte ode dneška možnost. Kromě obvyklé práce s mapou, jak ji znáte z obdobných služeb, se po kliknutí na vybraný stát objeví okno se základními údaji o daném území, jako je rozloha, počet obyvatel, státní zřízení, hrubý domácí produkt a jiné. Vzdálenosti, plochy a zeměpisné souřadnice si můžete zjistit pomocí nástroje měření.

V mapě světa jsou použity české názvy pro politické i fyzické prvky, stejně jako tomu je v našich školních atlasech a mapách. V rámci nich je možné i vyhledávat, například pokud si nejste jisti, kde leží Spratlyho ostrovy nebo Belize.

Věříme, že s mapou budete spokojeni a najdete pro ni uplatnění i ve školní výuce. Pokud Vám nebude něco jasné, nebo budete mít nápad, jak mapu vylepšit, prosíme, budeme rádi, když nám sdělíte Vaše připomínky – ať už pomocí komentářů k tomuto článku nebo přes kontakty.

Komentářů: 2

 1. Katrin Jarocká

  Dobrý den,
  je možné na politické mapě on-line zobrazit také úřední jazyk země?
  Děkuji.

  • Pavel Seemann

   V současnosti to, bohužel, možné není. Ale děkujeme za podnět. Zvážíme jej a až budeme mapu a připojenou databázi aktualizovat, můžeme úřední jazyky doplnit.

   Pokud Vám to pomůže, tak mapu úředních jazyků používaných ve světě naleznete v tištěném Školním atlase světa na straně 28.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.