Školní novinky – březen 2015

Školní novinky - březen 2015

Školní novinky – březen 2015

Jaro je pro nás v Kartografii čas přípravy novinek a aktualizace zaběhlých titulů. Rádi bychom vás upozornili na dva školní atlasy a jednu příruční mapu, které se právě teď usídlily v našem skladu a rozjíždějí se do všech koutů, nejen školních, naší vlasti.

Školní atlas světa, 3. vydání, 4. dotisk

Atlas v tomto dotisku nezaznamenal zásadnější změny, jako tomu bylo loni, kdy jsme do něj doplnili zcela přepracovanou, podrobnou mapu časových pásem. Nicméně právě u nich došlo během roku 2014 k několika zásadním změnám, které v letošním atlase naleznete – zejména v Rusku si s časem nedělají velké starosti a pásma se tam mění téměř každý rok. Litva se stala součástí Eurozóny, což jsme také nezapomněli v atlase zohlednit. Jinak šlo především o kosmetické změny a drobné opravy. Vše zásadní si schováváme na rok 2016, kdy plánujeme 4. vydání s novou doložkou MŠMT.

Školní atlas České republiky, 3. vydání, 2. dotisk

Ani zde jsme se nepouštěli do větších změn a úprav. Dvě zásadní jsou: posun nadmořské výšky nejvyšší hory ČR Sněžky na 1603 m n. m. a rozšíření CHKO Kokořínsko o Máchův kraj. Také u tohoto atlasu plánujeme zásadní změny až na 4. vydání, které plánujeme za dva roky.

Svět – politická a fyzická příruční mapa, 2. vydání

Nejedná se přímo o školní titul, nicméně je na školách a mezi studenty velmi oblíbený a proto si ho dovolíme propagovat i zde. Oboustranná laminovaná mapa Vám poskytne základní přehled o Zemi a jejím fyzickém i politickém uspořádání. Aktuální je k lednu 2015, takže o moc víc to už nejde.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.